Jakie są zasady stanowiska Casting odlewów maszyny?

Jakie są zasady stanowiska casting odlewów maszyny?

Zgodnie z teorią krzepnięcia obrabiarek badania odlewania i produkcji doświadczenie, aby określić, że odlewania pozycji należy wziąć pod uwagę zasady.

1, ważną częścią casting machine tool należy umieścić w dolnej części. Odlewy maszyn niższe metalu obrabiarki jest zestalony ciśnieniu statycznym górnej metalu i jest zakontraktowane i kompaktowy.

2, ważne obróbki powierzchni powinny być w dół lub w pozycji pionowej. Doświadczenie pokazuje, że porów, wtrąceń niemetalicznych i inne wady pojawiają się w powierzchnię górę i dół powierzchni lub stronie elewacji jest zazwyczaj stosunkowo gładka, możliwość wad są małe, powierzchni poszczególnych przetwarzania musi być w górę, powinny być odpowiednie powiększyć margines przetwarzania, aby zapewnić, że po przetwarzania nie ma wad. Różnych obrabiarek łóżko powierzchni jest klucz powierzchni, nie może mieć jaglica, porów, odlewy maszyn żużel dziur, pęknięć i skurczu i innych wad i wymaga organizacji, gęsta i jednolita, do zapewnienia, że wartość twardości w określony zakres.

3, tak, aby płaszczyzna maszyny duże płaszczyzny dół lub odchylać. Dla dużych odlewów płaskie przechylanie może służyć w celu zwiększenia powierzchni metalu wzrost prędkości, odlewy maszyny, aby zapobiec piasek blizny blizny wad. Plandeka, wylewanie, zgodnie z rozmiarem piasku, H wartość zazwyczaj jest kontrolowany w 200 ~ 400 mm zakres.

4, powinny zapewnić, że casting może być wypełnione. Dla odlewów cienkościennych części części cienkościennych powinny umieszczone w dolnej połowie lub umieszczony poniżej odlewania utwór, aby uniknąć wad, takich jak rozdzielenie odlewania, zimno i tak dalej.

5, powinna być korzystne obrabiarek odlewania skurczu. Dla skurczu stopu lub Grubość konstrukcji odlewania jest nierówny i podatne na kurczenie, odlewania skurczu odlewy maszyn należy nadać priorytet do warunków Orderu krzepnięcia, aby ułatwić umieszczenie taśmy nośne i grać r OLE z podstopnicy.

6, aby uniknąć wiszące piasek, piasek piasek lub wspornika zawieszenia core, łatwe w rdzeń, pole i test. Doświadczenie pokazuje, że piasek wiszące w polu, łatwe nalewanie do upadku. Maszyny odlewy to niewygodne umieścić core wiszące na górnej połowie. Rdzeń wspornikowe piasek nie jest stabilne, łatwe pochylić pod działaniem metali pływalności, to powinny starać się unikać. Ponadto, aby dbać o rdzeń, pole, wygody kontroli.

7, powinien być pole pozycji, wlewając pozycji i obrabiarek chłodzenia spójne stanowisko. Odwróć formy jest nie tylko duża ilość pracy, ale również łatwo spowodować ruch core piasek, odlewy maszyn piasku, a nawet ogień i innych wad.