Odlewy maszynowe Metoda naprawy wklęsłych defektów w celu ukrycia

Odlewy maszyn odlewy do naprawy wad materiałowych

Platforma żeliwna, płyta inspekcyjna, płyta żeliwna, obrabiarko Maszyna Odlewy w procesie produkcyjnym będą nieuchronnie pojawiać się w niewielkich wadach. Małe Buzhi Yu re-Maszyny Odlewy, że istnieją pewne małe wad Castings Maszyny, jak rozwiązać ten problem?

1. Odlewanie kleju

Proste i rozległe odlewy maszyn, ogólne naprawy nie wymagają późniejszego przetwarzania, a także nie wymagają specjalnych twardości. Wartość dodana takich odlewów maszynowych jest względnie niska.

2. spawanie

Ponad 90% producentów odlewów wybrało spawanie, aby rozwiązać problemy związane z odlewaniami maszynowymi. Naprawa spawalnicza dzięki zastosowaniu wypełniacza metalowego (materiały spawalnicze generalnie odpowiadają materiałowi odlewniczemu), wydajność zgrzewania może w zasadzie spełniać standard metalu bazowego, a prosta eksploatacja, wysoką wydajność spawania, wielu producentów uznanych i zaufanych. Obecnie na rynku więcej typów maszyn spawalniczych, stosowanych w naprawach defektów, ma na ogół następujące cechy:

Spawarka: żeliwo, spawanie staliwa bardziej tradycyjnie.

Zalety: naprawa dużych wad, wysoka wydajność.

Wady: połączeń lutowniczych na twardość jest zbyt wysoki, stres wewnętrzny, podatny na pęknięcia, na ogół również muszą poddać obróbce cieplnej w celu spełnienia wymagań przetwarzania. I ze względu na warunki spawania, wewnętrzne łatwe do produkcji pory, żużel i innych wad wtórnych.

Spawanie TIG: precyzyjne odlewy maszynowe (stal stopowa, precyzyjne odlewy maszyn ze stali nierdzewnej), odlewy stopu aluminium Odlewy maszynowe do spawania metodą spawania łukowego argonowego. Część producentów formowania i naprawy, ale także użycie wady pleśni naprawy maszyny spawalniczej.

(1) Zalety: wysoka sprawność spawania, precyzja wyższa niż maszyna spawalnicza. Więcej rodzajów drutu spawalniczego, stali nierdzewnej, produktów stopu aluminium na najbardziej powszechnie stosowane mogą być stosowane do spawania, siły, aby nauczyć wysokiej.

(2) Wady: do naprawy uszkodzeń, napraw drobnych uszkodzeń (stomata, trachoma), z powodu uderzenia jest zbyt duży, istnieją ślady krawędzi basenu. Stal spawalnicza ma twarde miejsce. Ze względu na efekty cieplne spawanie kolorowych elementów odlewania maszyn lub części cienkościennych, łatwe do zniekształcenia ciepła. Wymagania operacyjne są wyższe.

3. Urządzenie do zgrzewania na zimno

Czy początek XXI wieku, narodziny nowej technologii naprawy, proces spawania ze względu na ciepło obrabianego przedmiotu jest bardzo mały, był zimną spawarką. Po kilku latach rozwoju, kierunek aplikacji maszyny spawalniczej i technologia były wielkim rozwojem, był na rynku naprawy zajmuje duży udział. Zgodnie z kategoriami produktów naprawczych są: maszyna do ustawiania i maszyna do naprawy EDM.

4. Mounter

Zastosowanie natychmiastowej zasady usuwania wysokiej częstotliwości wklei pastę (0,05-0,20 mm) na powierzchnię obrabianego przedmiotu, maksymalna grubość każdej pasty o grubości tej samej spoiny, jakość spawania zależy od jednorodności rozładowania. Ma pewien wpływ na jakość obrabianego przedmiotu. Maszyna może być również proszkiem spawalniczym (lub odpadami procesowymi), napełnianym wadą (taką jak trachoma), po naprawie wyładunku. Po naprawie kolor obrabianego przedmiotu jest niewielki. Wadą jest to, że szybkość naprawy jest mniejsza.

Wspólną wadą urządzenia do zgrzewania na zimno i umieszczania jest to, że wydajność zgrzewania nie jest tak wysoka jak w przypadku spawarki i spawania łukiem argonowym, ale jego zalety sprawiają, że ludzie preferują zimne spawanie podczas naprawiania wady w milimetrach i uszkodzenia powierzchni obróbki.