Jak sprawdzić wad odlewów maszyn

Jak sprawdzić wad odlewów maszyn

Do zapewnienia wysokiej jakości maszyny Castingss, Castingss maszyn powinny opierać się na różnych zastosowań i wymagań, przy użyciu metod różnych kontroli, wczesne wykrywanie wad, które nie są dozwolone. Kontroli wad ogólnie przyjęte następujące metody.

() Wygląd kontroli chropowatości powierzchni kontroli powinny być w odpowiednich warunkach oświetleniowych do visual - ręka Dotknąć blok, z poczuciem stan powierzchni identyfikacji, przy użyciu narzędzia Pomiar, aby uzyskać maszyny Odlewy rozmiar danych, metod statystycznych do określenia dokładności maszyn odlewy blędów.

(B) skład chemiczny z wszystkich maszyn Castingss, skład chemiczny jest bardzo ważne, więc w większości przypadków, skład chemiczny jest wskaźnik akceptacji. Skład chemiczny również pośrednio określa właściwości mechaniczne odlewów maszyn i w przypadku wystąpienia usterki lub nie.

(3) test wydajności mechaniczne test twardości jest pierwszym do sprawdzenia, czy wada wystąpił w Odlewy maszyn oznacza, na początku tego wieku, polski był w sekcji piasek badanej maszyny odlewy odlewy maszyn głowicy cylindra, takich jak twardość przekracza pewną wartość, która jest nieunikniona pęknięcia na złom. Ta metoda jest proste i niezwykłe.

(4) metalograficzne badania (badań metalograficznych mikroskopu) z Mikroskop optyczny i następnie powiększony 50 ~ 2000 razy obserwować polerowanej powierzchni metalu, próbki w przypadku braku erozji na warunkach inkluzji (za pomocą jasny, ciemny i spolaryzowane, zakłócenia i Ocena mikro twardość i inne funkcje w odniesieniu do GB10561-89), po erozji organizacji i ziarna rozmiar inspekcji. Ta metoda jest powszechnie używany do sprawdzania mikroskopijnych wad, ale również powszechnie używana do badania mikroskopowego cech makroskopowych wad.

(5) nieniszczących badań (badania nieniszczące), wśród nich, osmotyczny metody badania (ISO3452), magnetyczne cząstek metodą, eddy bieżącej metody badania, badania mogą być używane tylko dla maszyn odlewy powierzchni lub powierzchni części kontroli wad, kontroli głębokich defektów w Odlewy maszyn, linii metody transmisji (ISO5579), tomografii komputerowej i defektoskopy ultradźwiękowe metody wykrywania. Badań nieniszczących rozwijała się szybko w ostatnich latach, dzięki przetwarzania danych i sprzętu wydaje się być przenośne, znacznie poprawiając niezawodność i elastyczność kontroli.