Czynniki wpływające na jakość odlewów maszyn

Czynniki wpływające na jakość odlewów maszyn

Zużycie narzędzia maszyny i stabilność wymiarowa, bezpośrednio wpływają na dokładność maszyny do utrzymania życia.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na jakość odlewów maszyn. Pierwszy to projekt procesu odlewania. Aby określić Rzutowanie geometrii i rozmiar w zależności od warunków pracy i właściwości materiałów metalowych, to należy rozważyć racjonalności wzoru z punktu widzenia odlewania stopu i specyfikę procesu odlewania, że jest, efekt oczywiste rozmiar i krzepnięcia i skurczu, stresu i innych problemów, w celu uniknięcia lub zmniejszenia składu części miedzianych segregacji, odkształcenia, pęknięcia i innych wad.

Drugi musi mieć uzasadnione castingu. Według struktury odlewania, waga i rozmiar, odlewania stopu cech i warunków produkcji odlewy maszyn wybierz odpowiednie podłoża i kształt, podstawowe metody, rozsądny zestaw odlewania ścięgien, zimno żelaza, wspornik i odlewania systemu. Aby zapewnić dostęp do wysokiej jakości odlewów.

Trzeci jest jakość surowców do odlewania. Wtrąceń metalowych, materiały ogniotrwałe, paliw, topniki, modyfikatory i Odlewnia piasek, piasek binder, farby i inne materiały, niskiej jakości, sprawi, że odlewy produkować porów, porów, żużel, lepką piasek i innych wad, wpływających na wygląd odlewania jakości i jakości wewnętrzne, poważne odlewy będzie złomowany.

Czwarty jest proces operacji, odlewy maszyny do opracowania uzasadnione procesu procedur działania aby poprawić poziom techniczny oraz pracowników, tak aby prawidłowego wdrożenia zasad.