Przyczyny i środki zapobiegawcze samochodów odlewu mechaniczne lepkie piasku

Mechaniczne lepką piasek, znany również jako metal przenikania cieczy lepką piasek, składa się z ciekłych metali lub tlenek przez kapilary sposób infiltracji infiltracji lub gazu do jamy powierzchni szczeliny piaskiem, powierzchnia Automobile odlewania metalu i piasku mechaniczną mieszaniną warstwy klejącej. Widać qinghe lepką warstwą piasku, kiedy połysk metalu. Mechaniczne lepką piasek powierzchnia była gąbkę, mocno przylegają do powierzchni Automobile Casting i bardziej występowały w piasek i piasek podstawowych powierzchni ciepła i silny ucisk piasek niskiej części, takie jak wylewanie w pobliżu jamy ustnej, samochód Casting grube sekcja, Groove.

Mechaniczne lepką piasek nie tylko wpływa na wygląd jakość samochodów Casting odlewów samochodowe, ale także powoduje, złomowanie, więc mechaniczne lepką piasek odlewy samochodowe muszą mieć wystarczająco dużo uwagi do poprawy rentowności produktu. W połączeniu z lat praktycznego doświadczenia w produkcji i odnoszą się do istotnych informacji, mówić o przyczynę Automobile Casting sand i jej zapobieganie środków.

1, samochodowe Casting i projektowania

Taki projekt będzie promować produkcję mechanicznych kije Jeśli oddanych i wzór powodują piasku mieć ostre, wystające lub wystające kształtu, lub płaskie piasek lub piasek core. Ponieważ tego rodzaju struktury odlewów Automobile będzie piasek, piasek core lokalnych ciepła koncentracji, ich działanie jest niszczony, piasek, powierzchni rdzenia piasek w góry upadku, stopionych metali lub tlenek łatwo przenikać i produkcji mechanicznych Przyklejony piasku. W tym względzie w ogniu skoncentrowane części użytku specjalnego piasku, takich jak cyrkon piasek lub piasku oliwinu, w celu poprawy jego ciepła lub wysokiej temperatury promieniowania zdolności.

2, wygląda jak

(1 spowoduje pojawienie się procesu projektowania biednych, tak, że piasek nie jest mocno lub kompaktowy zagęszczania, szorstki powierzchni jamy lub luźne, ma bezpośredni wpływ na produkcję mechanicznych lepką piasek. Wygląd proces projektowania często pojawia się następujący komunikat o błędzie:

Po pierwsze część formy złego wyboru, wynikające w typie jest zbyt wysoka, lub w postaci piasku do powstawania głębokich jamy.

Po drugie wygląd formy na dolnej części układu nieprawidłowe położenie, tak, że depresja jest trudno Chung, może to być spowodowane wzór od zbyt blisko ściany lub pojawienie się zbyt blisko. Ze względu na układ jest zbyt zatłoczone, spowoduje, że Casting samochodowe do produkcji piasku obrzęk, nawet jeśli istnieje nie oczywiste obrzęk piasku, będzie mechaniczne lepką piasek. Ze względu na pochodzenie samej wady mechaniczne lepką piasek i wybrzuszenia pojawi się na samej Casting samochodowe.

Pozycji trzeciej, wlew, wspornik i runner nieprawidłowo ułożone, będzie łatwe do depresji prawdziwe Chung, czyli układ podnoszenia systemu.

Po czwarte od stoku formy<1.5 °,="" even="" if="" the="" sand="" tightness="" of="" the="" appropriate,="" will="" make="" the="" sand="" surface="" tear,="" easy="" to="" make="" metal="" or="" metal="" oxide="">

(2) wygląd słabe struktury procesu, co metalowe płyn ciśnienie statyczne jest zbyt wysoka. Ze względu na wzrost ciśnienia statycznego zwiększa obciążenie piasek, więc konieczność specjalnego piasku lub bardziej kompaktowy modelowania metodę, aby oprzeć się metalowe cieczy na piasku typu ciśnienie osmotyczne.

3, Piaskownica

Projektowania i budowy piaskownica jest nieuzasadnione, skutkuje nierównym zwartość piasek lub piasek Chung jest zbyt miękki.

Ogólne przyczyny tych problemów są następujące:

(1) nieprawidłowe położenie pole, utrudniają niektóre zatonięcia prawdziwe Chung, wynikające w lokalnym piasku zbyt miękkie, powodując obrzęk piasku lub mechaniczne lepką piasek.

(2) ze względu na polu piasku jest zbyt mały, aby spowodować Chung piasek nie jest prawdziwe.

(3) nieprawidłowe położenie pole, tak, że wlew i wspornika nie mogą być umieszczone w odpowiednim miejscu, tak, że wsporniku lub wlew i typu piasek między zagęszczania nie jest napięty. A ponieważ Departament nieuchronnie doprowadzi do koncentracji ciepła, tak, że mechaniczne lepką piasek jest bardziej poważne. W związku z tym jeśli nie można zmienić położenie wlew lub wsporniku, pole musi być odcięty lub usunięty z całego.

(4) pole jest zbyt wysoka. Mechaniczne lepką piasek jest zwykle związane z nieprzepuszczalność powierzchni jamy i ciśnienie statyczne, stopionego metalu, rozmiar metalowe ciśnienie cieczy i gęstość metalu i wysokości górnej części pola. Jeśli trzeba zacząć od Automobile Casting termokurczliwe, pole powinna mieć pewnej wysokości, ale również musi być zwiększona wydajność piasek.

4, wylewanie system podnoszenia

(1) nieprawidłowe położenie wspornika spowodowane miejscowego przegrzania piasku, powodując wgłębienia do zniszczenia przedwcześnie. Metalowe cieczy lub tlenków metali, założony w wysokiej temperaturze jest bardziej prawdopodobne, przenikać powierzchni gniazda.

Przykładami takich przypadków są następujące:

Po pierwsze wlew lub wspornika z powierzchni zbyt blisko, aby formularz gorący rozcinanie, sekcji gorący piasek typu, jeśli nie Chung, mechaniczne lepką piasek wady będą bardzo poważne.

Po drugie, w niektórych wgłębienia na powierzchni przepływ metalu za dużo, będzie być podgrzewane w zakresie wystarczy, aby zniszczyć w zakresie. Jeśli początkowe zestalone powłoki twardy w jamie jest później przeniknęły przez stopionego metalu, lepką piasek jest jeszcze poważniejsze.

Trzeciego, betonowania, gdzie może powodować metalu ciśnienie cieczy jest zbyt wysoka wszelkie czynniki, może prowadzić do odlewów samochodowe produktów mechanicznego lepką piasek. Gdy metal płyn jest nie tylko wysokie ciśnienie, a temperatura jest wysoka, sytuacja jest szczególnie poważne.

(2) część przekroju wlew, drugie miejsce i runner jest niewłaściwe, tak, że stopiony metal stale jest utleniany podczas odlewania, zwiększenie liczby tlenki metali i powodując topnikiem formierskich. Podczas procesu odlewania bramkowania system zawsze powinna być wypełniona stopionego metalu, inaczej metalowe rozwiązanie można utlenione w dowolnej części układu Automobile Casting.

(3) wspornik szyi rozmiar jest zbyt duży, spowoduje jego okoliczne piasku, przegrzania, który jest bardziej powszechny problem. Ten problem jest często spowodowany przez wspornik szyi jest zbyt długi, aby utrzymać metalu na dnie jamy ustnej jest nie przedwcześnie zestalone, musisz zwiększyć rozmiar szyi. Jeśli konstrukcja wspornika szyi nie wynika z niewłaściwego wypełnienia, to najlepiej skrócić wspornik szyi, aby zapobiec krzepnięcia, zamiast zwiększyć jego rozmiar. Mniejsze wspornik szyi, może zmniejszyć wydzielanie ciepła typu piasek.

(4) bramy Puchar lub wlew nieprawidłowego projektu, tak, że gdy płyną szerokim strumieniem powietrza spowodowane przez utlenianie metalu cieczy, która jest zwykle spowodowane przez turbulencje, tlenkiem metalu powierzchni filmu będzie nadal do akumulacji piasku przyczepność mechaniczną.

5, piasek

(1 oryginalny rozkład wielkości ziaren piasku nie jest jednolita, będzie przyczyną piasek zwartość jest niski, oryginalny piasek wielkości cząstek maksymalnej zwartości piasku ma bezpośredni wpływ.

(2) piasek przepływu i niska plastyczność.

(3) powłoki piasku na żywicy jest zbyt cienki film, sprawi, że powłoki lokalne siły i lokalnych piasek nie jest objęta żywicy, często z tego prostego powodu, tak, że powstawanie mechanicznych przyklejania piasek.

(4) przepuszczalności formy jest zbyt wysoka, co jest innym odbicie piasek cząstek zbyt gruby. Właściwości oddychające i zwartość są dwa czynniki, które wpływają na siebie wzajemnie. Niski stopień szczelności jest dobra wentylacja i na odwrót.

(5) węgla piasku lub deoksydujące materiałów jest niewystarczające, będzie produkować za dużo tlenku metalu, tak, że tlenek mokry piasek i łatwo go przebić.

6, rdzeń

(1) niepowlekane farba piasek rozkład wielkości cząstek zbyt gruba lub słaba core piasek i oryginalny rozkład wielkości ziaren piasku nie jest jednolita, wpływu na powstawanie mechanicznych lepką piasek.

(2) piasek core nie jest Chung i piasek typu nie jest taki sam, jak ten sam charakter, mechaniczne lepką piasek ma znaczący wpływ.

(3) piasek powierzchni rdzenia, szorstki lub porowate, będzie powodować mechaniczne lepką piasek. Stopionych tlenków metali lub nacieki ten szorstki lub porowatych powierzchni i następnie nacieki rdzenia.

(4) piasek core podczas przechowywania wilgoci. Dla rdzenia piasek woda jest zbyt wiele problemów. Ponieważ rdzeń piasek zbyt dużo wody nie jest łatwe do wykrycia. Niektóre rdzenie wygląda jak suche, ale w rzeczywistości woda nadal jest bardzo wysoki.

(5) piasek rdzeń obsługi nieostrożnego lub w farbie jest nadal w stanie wilgotnym podczas obsługi i doprowadzić do uszkodzenia lub ścieranie powłoka. Konsekwencją jest to, że powłoka na rdzeń nie jest wystarczające, aby zapobiec penetracji do rdzenia metali lub tlenków. Farba o uszkodzenia departamencie jakby piasek core otworzyć dziurę, powodując metalowe wrzenia cieczy i produkcji mechanicznej lepką piasek.

(6) piasek rdzeń powłoki zanurzenie zbyt płytkie, będzie bezpośrednio powodować mechaniczne lepką piasek.

(7) piasek rdzeń powłoki wytrzymałości w wysokich temperaturach jest niski. Z powodu braku gliny w farby, lub zbyt dużo rozpuszczalnik tak, aby zawartość spoiwa spadła, skutkuje mniejszą wytrzymałość powłoki spowodowane przez mechaniczne przyczepności piasku.

(8) podstawowe piasek mieszane ubogich, tak, że poszczególne części piasku główną siłą jest zbyt niska, powodując eksploracja jaskiń podczas odlewania, w wyniku mechanicznego lepką piasek.

(9) piasek core czyszczenia i biednych naprawy, bezpośrednio będzie powodować mechaniczne lepką piasek. Piasek rdzenia do wzmocnienia kontroli, takie wady powinny być w stanie uniknąć.

(10) piasek rdzenia w dip, farby w sprayu nie suszyć ponownie. I piasku rdzeń w piasku w mokrej fali jak sam, powłoka nie jest łatwo odkleić i odkleić.

(11) core pole nie jest czyste, sprawi, że piasek rdzenia dołączone do pola podstawowe, wynikające w piasek core chropowatość powierzchni. Wysokiej jakości piasek rdzeń ma gęste warstwy powierzchniowej, pole core nie jest czysty i nie można uzyskać gęstą warstwą wysokiej jakości piasek rdzenia.

7, kształt

(1) Chung piasek miękki i kompaktowy stopnia nierówna. W większości przypadków jest równie ważne, aby mieć jednolite i zwartość. Jednak czasami zwartość piasek jest bardziej jednolity niż ogólna miękkość piasku.

(2) piasek naprawy źle. Piasek naprawy powierzchni szorstki luźne, będzie powodować mechaniczne lepką piasek; naprawy przez lub naprawy części wody jest zbyt wysoka, spowoduje, że metalowe cieczy wrzącej i przyczyny mechaniczne lepką piasek.

(3) wypełnienia złych częściach szorstki, luźne, będzie mechaniczne lepką piasek.

(4) piasek powłoką nierówna lub niewystarczające.

(5) suchego farby suche lub nierówne suszenia.

(6) nadmierna ilość płynu uwolnienia formy będzie osłabiać piasek powierzchni wytrzymałości, przyczyniły się do stopionego metalu wrzenia i produkcji mechanicznej Automobile Casting sand.

(7) piasku, powłoka jest zbyt niska, powłoka będzie piasek inhalacji, wynikająca w farba się, upadku lub peeling spowodowane przez mechaniczne lepką piasek.

(8) powierzchnia powierzchni pokryte niewystarczająca ilość piasku, co jest wspólne działania zaniedbania.

(9) gorących i zimnych materiałów (core piasek, piasek, core, zimno żelaza itd.) pochodzą ze sobą. Gorące i zimne spełniają materiału, sprawi, że kondensacja wody. Wilgoć może spowodować wrzenia typu mechaniczne lepką piasek, podczas znacznego tempa produkcji tlenków, następuje Infiltracja tlenku metalu. Jest to ogólne przyczyny mechaniczne lepką piasek, ale również główną przyczyną wysokiego ciśnienia modelowania mechaniczne lepką piasek.

8, kompozycja metali

(1) łatwe do formularza dobry strumień tlenków metali, dobra mobilność metalu niż napięcie powierzchniowe lub grubszego metalu jest bardziej prawdopodobne powodować mechaniczne lepką piasek.

(2) stopów zawierających składniki niskiej temperaturze topnienia, takie jak brązowy ołowiu w czołówce łatwo prowadzić do mechanicznego lepką piasek. Ponieważ prowadzenie jest nadal w stanie przepływu, gdy temperatura jest znacznie niższa niż temperatura metalu nadrzędnego.

(3) potrzebę wysokiej temperatury Automobile odlewania stopu. Jako ze stopu przepływu jest dobry, łatwy do produkcji mechanicznej lepką piasek. Ponadto ponieważ odlewania temperatura jest wysoka, przyspieszonego tempa powstawania tlenku, i w związku z tym, istnieje tendencja do formularza oksydacyjnego mechaniczne lepką piasek.

9, wylewanie

(1) wlewając temperatura jest zbyt wysoka, nie tylko poprawi płynność stopionego metalu, ale także szybkiego utleniania metalu cieczy, przyspieszając tym samym występowania oksydacyjnego mechaniczne lepką piasek.

(2 kadzi jest zbyt wysoka i górnym polu jest zbyt wysoka, będą stanowić zbyt wysoka indenter metalowe, do promowania tlenków metali lub piasku typ porów.