Samochodowe Casting wiedzy o procesie i Trend rozwoju technologii

Około 15% do 20% części samochodowe są odlewy wytwarzane przez różnych odlewania metody. Te odlewy są głównie kluczowych elementów systemu zasilania i ważne elementy konstrukcyjne. W chwili obecnej krajów rozwiniętych Europy i polski przemysł motoryzacyjny, zaawansowana technologia produkcji samochodów odlewu, jakości produktu jest dobry, wysoka wydajność zanieczyszczenia środowiska. Casting surowców i materiałów pomocniczych zostały uformowane serii i normalizacji, całego procesu produkcyjnego został osiągnięty mechanizacji, automatyzacji i inteligencji. Kraje te ogólnie korzystać z cyfrowych technologii do poprawy poziomu casting proces projektowania, casting złom cena od około 2% do 5% i ustanowiła międzynarodowe usługi systemu i sieci wsparcia technologii. Natomiast mimo, że w Chinach odlewy samochodowe większe wyjście, ale większość z nich są niskie wartości dodanej i niski merytorycznie, struktura jest stosunkowo prosty czarny odlewów, a różnica pomiędzy zagranicznych poziom. W tym artykule omówiono głównie kierunku rozwoju samochodów odlewu i technika samochodowa od zapotrzebowania rozwoju samochodów energooszczędnych i ochrony środowiska.

1. kierunek rozwoju samochodowych odlewów

1.1 zintegrowanego projektu motoryzacyjnego odlewów

Z oszczędności energii samochodowych i zmniejszenia kosztów produkcji, wymagania kontynuować zwiększenie, pełne wykorzystanie zalet odlewania, oryginalne tłoczenie, spawanie, kucie i odlewania, tworząc kilka części, poprzez racjonalne projektowanie i optymalizacji, aby osiągnąć zintegrowanego części odlewania formowania, można skutecznie zmniejszyć masę części i ograniczyć niepotrzebne przetwarzanie procesu, aby osiągnąć masę części i wysokiej wydajności.

Trend rozwoju integracji samochodów odlewu jest bardziej oczywiste w rozwoju odlewów ze stopów metali kolorowych. W celu pełnego wykorzystania procesu odlewania do osiągnięcia charakterystykę produkcji odlewów strukturalnych, zostały Zintegrowana konstrukcja paneli drzwi, szkielet siedziska, szkielet pulpitu nawigacyjnego, ramy przedniej i zapory, zintegrowany projekt Odlewy wysokociśnieniowe, rozmiar jest znacznie większy niż bieżącej produkcji, Casting, potrzebę 4 000 ~ 5 000 t lub nawet większe pojemności odlewania maszyny do produkcji.

1.2 Masa samochodowych odlewy

Aby zapewnić trwałość i bezpieczeństwo samochodu zgodnie z założeniem samochodu możliwie zmniejszyć jakość preparatu, aby osiągnąć lekki, a tym samym zwiększenie mocy pojazdu, zmniejszenia zużycia paliwa i zmniejszenia zanieczyszczenia spalin. Jakości pojazdu jest zmniejszona o 100 kg i zużycie paliwa na 100 km może być zmniejszona przez 0,3 – 0,6 L. Jeśli masa pojazdu jest zmniejszona o 10%, zużycie paliwa może być zwiększona o 6% do 8%. Z potrzeb ochrony środowiska i oszczędzania energii masę samochodu stał się trend rozwoju samochodów na świecie, wagi samochodowe odlewy stał się jednym z ważnym kierunkiem rozwoju samochodowych odlewów.

2. kierunek rozwoju technologii odlewania samochodowe

Technologia produkcji cienkich - walled złożonej struktury odlewów

Wraz z rozwojem motoryzacji i popyt na oszczędność energii i emisji redukcji, Waga części samochodowe staje się coraz bardziej lekki. Dzięki konstrukcji cienkościennych jest kierunek rozwoju ważne blok silnika. FAW Casting Co., Ltd. dla FAW Volkswagen produkcji żeliwa szarego cylindra, na przykład wczesnej produkcji 06A cylindra ściany grubości 4,5 mm ± 1,5 mm, EA111 cylindra ściany grubości 4 mm ± 1 mm, bieżącej produkcji masy EA888Evo2 cylindra ściany grubości 3,5 mm ± 0,8 mm, nowej generacji EA888Gen.3 cylindra produktu struktura jest bardziej złożone, grubość ściany tylko 3mm ± 0,5 mm, jest najcieńszy cylindra Żeliwo szare. W masowej produkcji istnieją pewne problemy, takie jak uszkodzony rdzeń, rdzeń drift i zmienne grubości ściany. Jednak przez kontroli jakości rdzenia piasek i piasek, ale nie mogą spełnić wymagań produkcji butli EA888Gen.3, musi być używany jako cała grupa Core procesu odlewania.

2.2 aluminium magnez stopu na szeroką skalę elementów konstrukcyjnych, technologia produkcji

Rosnące wymagania dla oszczędności energii, ochrony środowiska i redukcji kosztów dużych odlewów strukturalnych ze stopów aluminium magnez stał się trend rozwoju ważne, i jego technologii produkcji stał się obecny rozwój Internetu. W chwili obecnej technologii główne produkcji na dużą skalę elementów konstrukcyjnych ze stopu aluminium magnez jest wysokociśnieniowego odlewu, wytłaczanie odlewania i odlewania niskiego ciśnienia. Jako wysokociśnieniowy odlew efektywności produkcji, jakości produktów stał się głównym produkcji, technologii jego produkcji rozwoju koncentruje się na procesie odlewania pod wysokim ciśnieniem jest łatwy do curl, casting łatwe do formularza porów, może nie obróbki cieplnej problemy.

2.3 casting Casting technologia Precision

Powszechnie określa się jako precyzyjnego odlewania samochodowych casting głównie dotyczy likwidacji pleśni i technologii odlewania inwestycji. Wraz z rozwojem technologii formowania odlewania samochodowe odlewania precyzyjnych formowania jest rodzajem Metoda formowania odlewania. Odlewy produkowane przez tego typu formowania Metoda mogą być używane bezpośrednio bez cięcia i cięcia. Z poprawą casting precyzja wymiarów casting z zyszc opracowano gwałtownie w ostatnich latach, i opracowano szereg nowych metod odlewania takich jak precyzja, odlewy piaskowe, odlewania pianki, kontrolowane ciśnienie Casting i ciśnieniem. Cosworth, którą opracowano metodę odlewania przez Wielkiej Brytanii przy użyciu kombinacji cyrkonu piasek core i kontrolowane przez elektromagnetyczne pompy. Pomyślnie zastosowano do masowej produkcji cylindrów ze stopu aluminium i pojawił się w wielu wariantach procesu, takie jak Odlewanie niskociśnieniowe zamiast elektromagnetyczne pompy rozmowa kwalifikacyjna i inne procesy. Korzystanie z tego typu metody odlewania może produkować grubości 3,5 ~ 4,0 mm cylindra stopu aluminium, jest bieżący odlewy piaskowe precyzji w imieniu proces.

W procesie odlewania pod wysokim ciśnieniem, opracowany na podstawie odlewanie próżniowe, natlenionej odlewania, pół-stałych odlewania metalu reologiczne lub tiksotropowe proces, mających na celu wyeliminowanie wady odlewnicze poprawić jakość wewnętrzna i rozszerzyć zakres die odlewania aplikacji. W procesie wytłaczania odlewania, stopu jest wypełnione i zestalone pod ciśnieniem i ma zalety gładkie, bez metali rozpryskiwania, mniejsze straty metalowe utlenianie cieczy, oszczędność energii, bezpiecznej eksploatacji i wady odlewu otworu. Wysokiej wydajności aluminium, odlew, rozwoju i stosowania szerokiej gamy zastosowań.

Ciągły wzrost produkcji samochodów wymaga produkcji casting do wysokiej jakości, doskonałe osiągi, w pobliżu ostatecznego kształtu, wielu gatunków, niskie zużycie paliwa, niskie koszty kierunku. Jako pojazd o 15% do 20% części są odlewy. Wymaga to przemysł casting w dalszym ciągu używać wiele nowych technologii, nowych materiałów do podniesienia ogólnego poziomu odlewania. Casting technologii odlewania precyzyjnego można spełnienia powyższych wymagań samochodowych odlewów, i jego aplikacje obejmują również procesy różnych casting odlewów samochodowych.

Wychodząc naprzeciw coraz bardziej wymagającym przepisy dotyczące ochrony środowiska, samochody zmierzają w kierunku lekki. Masa pojazdu zmniejszona o 10%, zużycie paliwa może być zmniejszona przez 5,5%, zużycie paliwa można zwiększyć o 3% do 5%, przy jednoczesnej redukcji emisji o około 10%. Zastosowanie aluminium i magnezu i innych odlewów ze stopów metali kolorowych, rozwój dużych złożonej struktury zintegrowane odlewów i rozbudowana aplikacja odlewania precyzyjnego formowania technologii jest osiągnięcie głównym sposobem zmniejszenia wagi samochodowych odlewów. I dlatego wymaga szerokie wykorzystanie technologii cyfrowych na podstawie materiałów odlewniczych wysokiej wydajności, sprzęt do automatyzacji, takich jak szeroką gamę środków do osiągnięcia rozwoju i produkcji motoryzacyjnej odlewów do potrzeb nowoczesnego przemysłu motoryzacyjnego.