Wiedzy o procesie odlewania samochodowe i jej na Trend rozwoju technologii odlewania

1. kierunek rozwoju samochodowych odlewów

1.1 zintegrowanego projektu motoryzacyjnego odlewów

Z oszczędności energii samochodowych i zmniejszenia kosztów produkcji, wymagania w dalszym ciągu zwiększyć, pełne wykorzystanie zalet odlewania, oryginalne tłoczenie, spawanie, kucie i odlewania, tworząc kilka części, poprzez racjonalne projektowanie i strukturalne Optymalizacja, aby osiągnąć zintegrowanego części odlewania formowania, można skutecznie zmniejszyć masę części i ograniczyć niepotrzebne przetwarzanie procesu, aby osiągnąć masę części i wysokiej wydajności.

Trend rozwoju integracji samochodów odlewu jest bardziej oczywiste w rozwoju odlewów ze stopów metali kolorowych. W celu pełnego wykorzystania procesu odlewania do osiągnięcia właściwości złożonej struktury odlewów, została Zintegrowana konstrukcja płyty drzwi,

Siedzenia szkielet, szkielet pulpitu nawigacyjnego, ramy przedniej i zapory, których rozmiar jest znacznie większy niż obecnie produkowanych odlewów, wymaga produkcji 4 000 do 5 000 t lub nawet większe pojemności odlewania maszyny.

1.2 Masa samochodowych odlewy

Aby zapewnić trwałość i bezpieczeństwo samochodu zgodnie z założeniem samochodu możliwie zmniejszyć jakość preparatu, aby osiągnąć lekkie, a tym samym zwiększenie mocy samochodu, ograniczenie zużycia paliwa i zmniejszenia zanieczyszczenia spalin. Redukcja samochodu 100 kg na 100 g, 100 km zużycie paliwa może być zmniejszona przez 0,3 ~ 0.6 L, jeśli redukcja wagi pojazdu 10%, zużycie paliwa może być zwiększona o 6% do 8%. Z potrzeb ochrony środowiska i oszczędzania energii masę samochodu stał się trend rozwoju samochodów na świecie, wagi samochodowe odlewy stał się jednym z ważnym kierunkiem rozwoju samochodowych odlewów.

1.2.1 lekka konstrukcja samochodów odlewów

Ogólny współczynnik bezpieczeństwa odlewów projekt równej grubości jest jedną z metod główny projekt dla samochodowych odlewów. Jednak główną wadą projektu równej grubości jest, że zachowanie konstrukcji nie mogą być w pełni wykorzystana i zwiększa się waga odlewania. Za pomocą analizy CAE, Optymalizacja topologii i inne środki do optymalizacji projektowania części, tak, że części wartość naprężenia różnych części blisko różnych części grubość ściany jest niespójne, małe części cieńszych grubości materiału lub nie, aby zmniejszyć waga materiału z. Biorąc pod uwagę formowania odlewania można osiągnąć formacji złożonej struktury odlewów, można osiągnąć wiele o nieregularnym kształcie przekroju. Projekt, wykorzystanie optymalizacji CAE lub topologii i inne środki analizy naprężeń części. Według rozkładu siły określić kształt części i szczególnych lokalnych grubości materiału. Poprzez wzmocnienie odlewania, kopanie dziur i zgrubienie może znacznie zmniejszyć masę części.

1.2.2 Odlewy ze stopów lekkich samochodu

Korzystanie z aluminium i magnezu i inne materiały ze stopów lekkich są środki główny ciężar strat bieżącego producentów samochodów. Gęstość aluminium jest tylko 1/3 stal i ma doskonałą odporność na korozję i ciągliwość. Zagęszczenie magnezu jest mniejszy, tylko 2/3 z aluminium, Fantastyczny w warunkach wysokiego ciśnienia odlewania. Aluminium i magnezu Szczególna siła (stosunek wytrzymałości i jakości) są dość wysokie, aby zmniejszyć ciężar, zużycie paliwa odgrywa decydującą rolę. Przemysłu motoryzacyjnego USA w ostatnich dwóch lat do poprawy konkurencyjności, z jego znaczne wykorzystanie odlewy aluminium i magnezu i zintegrowane odlewania jest ściśle związane.

1.2.3 wysoka wydajność samochodowych odlewów

Poprawy wydajności materiału, tak, że masy części wytrzymują większe obciążenia, jest jednym ze sposobów, aby skutecznie zmniejszyć wagę odlewów. Stent typ konta odlewy dla znacznej części odlewy i rozwoju odlewy stał się również jednym z ognisk. Za pomocą obróbki cieplnej i inne środki do zmiany mikrostruktury materiałów a tym samym zwiększając wytrzymałość części, sztywność i wytrzymałość, można skutecznie zmniejszyć ciężar części.

Izotoniczne gaśnie sferoidalnego, nie tylko wytrzymałość stali, niż zwykła stal uległa poprawie, a gęstość jest niższa niż stali, gęstość 7,1 g / cm3, podczas gdy gęstość staliwa 7,8 g / cm3, powszechnie zaleca się w ostatnich latach, materiał korzystanie z żeliwa sferoidalnego, w tej samej wielkości odlewy w warunkach światła, 10% lżejszy od stali hartowanie izotermiczne. Dongfeng Motor Company w pewnego rodzaju pojazdów użytkowych były wykorzystywane do chłodzenia żeliwa sferoidalnego zamiast stali lekki weryfikacji prac,

I dla izotermiczna hartowanie sferoidalnego kawałki cechy wysokiej wytrzymałości części 14 zawieszenia do przebudowy linii forum ekspertów. Tabela 1 jest użycie izotermiczna hartowanie materiału sferoidalnego po wymianie lekki efekt, zmniejszenie całkowitej masy prawie 40%, efekt jest znaczący. Należy zauważyć, że efekt lekkości w tabeli 1 jest nie tylko dobór materiałów zastępczych, ale również wkład lekka konstrukcja. Ogólnie rzecz biorąc wymiana materiałów samochodowych odlewów jest często towarzyszy lekka konstrukcja części.

Stopu aluminium i magnezu odlewów ze stopów również użyć wysokiej wytrzymałości, wysokiej materiałów trudnych zastąpić oryginalne światła stopu utraty wagi na podstawie stosowania wysokiej wydajności materiałów do dalszej utraty wagi, Stany General Motors Corporation w celu zastąpienia stopów AE44 wysokiej wydajności oryginalnych stopu aluminium, użycie metody odlewania pod wysokim ciśnieniem z produkcji ramy pomocniczej, w utracie wagi stopu aluminium na podstawie dalszej utraty wagi 6 kg.

2. kierunek rozwoju technologii odlewania samochodowe

2.1 technologia produkcji cienkie ściany złożonej struktury odlewów

Wraz z rozwojem motoryzacji i popyt na oszczędność energii i emisji redukcji, Waga części samochodowe staje się coraz bardziej lekki. Dzięki konstrukcji cienkościennych jest kierunek rozwoju ważne blok silnika. FAW Casting Co., Ltd. dla FAW Volkswagen produkcji żeliwa szarego cylindra, na przykład wczesnej produkcji 06A cylindra ściany grubości 4,5 mm ± 1,5 mm, EA111 cylindra ściany grubości 4 mm ± 1 mm, bieżącej produkcji masy grubości ścianki cylindra EA888Evo2 3.5 mm ± 0,8 mm, nowej generacji EA888Gen.3 cylindra produktu struktura jest bardziej złożone, grubość ściany tylko 3mm ± 0,5 mm, jest najcieńszy cylindra Żeliwo szare. W masowej produkcji istnieją pewne problemy, takie jak uszkodzony rdzeń, rdzeń drift i zmienne grubości ściany. Jednak przez kontroli jakości rdzenia piasek i piasek, ale nie mogą spełnić wymagań produkcji butli EA888Gen.3, musi być używany jako cała grupa Core procesu odlewania.

2.2 aluminium magnez stopu na szeroką skalę elementów konstrukcyjnych, technologia produkcji

Rosnące wymagania dla oszczędności energii, ochrony środowiska i redukcji kosztów dużych odlewów strukturalnych ze stopów aluminium magnez stał się trend rozwoju ważne, i jego technologii produkcji stał się obecny rozwoju hot spotów. W chwili obecnej technologii główne produkcji na dużą skalę elementów konstrukcyjnych ze stopu aluminium magnez jest wysokociśnieniowego odlewu, wytłaczanie odlewania i odlewania niskiego ciśnienia. Jako wysokociśnieniowy odlew efektywności produkcji, jakości produktów stał się głównym produkcji, rozwój technologii jego produkcji, jest zasadniczo skoncentrowane w wysokociśnieniowych procesu odlewania jest łatwe Curl, łatwe do postaci szparki wewnątrz casting, nie można ogrzewać leczenia problemów.